המלצות לישראל בדרך לכלכלה משגשגת ודלת פחמן

ה-OECD מציג לממשלת ישראל צעדים קונקרטיים להפחתת פליטות גזי החממה ולחיזוק הכלכלה, כשבמוקד נמצאים מגזרי האנרגיה, התחבורה, הערים והמבנים. הדוח מחבר בין מימוש המחויבויות הבין-לאומיות של ישראל כחלק מהמגמה העולמית למעבר לכלכלה עולמית יעילה ודלת פחמן, לבין ההזדמנויות הנובעות מכך לצמיחה ירוקה ולשיפור איכות החיים בישראל.

כיצד מערבים תלמידים בלימודי קיימות ושינויי האקלים

גולן צוקרון/ קריאת ביניים יולי 2020 כיצד ניתן לייצר למידה אפקטיבית וחיובית סביב סוגיית שינוי אקלים? סיפור מסעו הפורץ דרך של בית ספר בישראל, שצורף לרשת בתי הספר העולמיים, המלמדים לאור יעדי הקיימות של האומות המאוחדות.

הערכת פוטנציאל הייצור הסולארי במרחב הבנוי בישראל

מעבר לייצור חשמל מבוסס על אנרגיות מתחדשות נקיות במקום על דלקים פוסיליים מזהמים הפך בעשור האחרון ליעד מרכזי באסטרטגיה העולמית למאבק בשינויי האקלים. מדינות OECD מובילות ומדינות רבות אחרות הציבו מטרה להגיע ל- 122% ייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות ב 0202- והעלו את יעדי המתחדשות לשנת 2030 לשיעור של 50-65% . במקביל לכך הושקע בעשור האחרון […]

החולמים אחר השמש

סיפור הצלחה של כלכלה נקייה וחדשה שמחליפה כלכלה ישנה ומזהמת: הסיפור על אנרגיה מתחדשת בחבל אילות כתעשייה מחליפה לתעשיית כלובי הדגים שנסגרה בערבה. פרק 125: החולמים אחר השמש בפודקאסט המצליח חיות כיס, סיפורים על כלכלה במילים של בני אדם.